Menu

آموزش طراحی و پیاده سازی فرایندها

سررسید انجام وظایف در گردش کارها

یک دسته از وظایف گردش کار، وظایف با عامل انسانی است. برای این دسته از وظایف از نظر تئوری ، کاربر می تواند در هر زمان دلخواه این وظیفه را انجام دهد اما در واقعیت این طور نیست و معمولا مهلت نامحدود برای انجام وظایف وجود ندارد. به عبارت دیگر هر وظیفه باید تا زمان خاصی انجام شود و در ...
مطالعه بیشتر ...

عدم حضور کاربران در فرایندها: 2-مدیریت عدم حضورها از طریق برنامه گردش کار

هرگاه بخواهیم در جریان گردش کار، عدم حضورها را به شکل سیستماتیک و خودکار ثبت و یا حذف کنیم آنگاه به برنامه نویسی نیاز پیدا می کنیم. به عبارت دیگر میزان مکانیزه شدن مدیریت عدم حضورها، تعیین کننده میزان پیاده سازی این مورد در برنامه گردش کار است. در این مستند، Object ها و متدهای مرتبط با عدم حضورها توضیح داده شده است.
مطالعه بیشتر ...

عدم حضور کاربران در فرایندها: 1- مفاهیم و نحوه ثبت دستی عدم حضورها

یکی از مفاهیم اساسی فرایندها، کاربران هستند که با نقشها و اختیارات متفاوت، به تعامل با گردش کارها می پردازند. در حالت عادی فرض می شود که این کاربران همواره حضور دارند و می توانند با فرایندها تعامل داشته باشند. در حالیکه در عالم واقع اصلا اینطور نیست و کاربران ممکن است در زمانها...
مطالعه بیشتر ...

اتوماسیون Office در مدیریت فرایندها

یکی از ویژگی های هر سیستم مدیریت فرایندها (BPMS)، قابلیت تعامل و انطباق با دیگر سیستمهای تخصصی و کاربردی است که توسط کاربران فرایندها استفاده می شود. به بیان دیگر، سیستمهای مدیریت فرایندها به دنبال یکپارچگی (Integration) و امکان تعامل و مکانیزه کردن جریان داده ها با این نرم افزارها هس...
مطالعه بیشتر ...

نقشهای کاربران در گردش کارها

یکی از عناصر اصلی گردش کارها، کاربران هستند. این کاربران بسته به ماهیت و میزان اختیارات خود، به تعامل با گردش کارها می پردازند. از طراحی گردش کار تا انجام وظایف و مدیریت کارها و گزارشگیری بخشی از نقشهایی است که به کاربران اعطا می شود. در این مطلب تمام سطوح اختیارات و انواع نقشها شرح داده شده است.
مطالعه بیشتر ...

دستور ادامه کار (ContinueWork): روشی برای کنترل جریان کار از درون برنامه

گردش کارها در جریان عادی خود در بعضی از وضعیتها بطور موقت در حالت تاخیر یا انتظار قرار می گیرند. در حالت معمول تا زمانی که کاربر انسانی یا سیستم بطور خودکار اقدام به انجام وظیفه کنند کار متوقف می ماند و تا زمان انجام وظیفه بعدی یک فاصله (gap) زمانی به وجود می آید. حال ممکن است در شرایط خاص و به دلایل مدیریتی از قبیل جلوگیری از رسوب کار یا تصمیم به تغییر روند کار، بخواهیم این گپ زمانی را از بین ببریم و با دستور ادامه کار کنترل گردش کار را به دست بگیریم.
مطالعه بیشتر ...

مدیریت یک کار خاص (کار تحت مکان نما)

مدیریت یک کار علاوه بر انجام وظیفه در آن کار شامل امور مدیریتی دیگر مثل ارسال پیام به کار، تعیین اولویت کار، تعلیق/عدم تعلیق کار، انجام عملیات خاص و .... است. تا کنون مدیریت کار تنها از طریق فهرست کارهای به همراه فیلدهای قابل تعریف انجام پذیر بود اما حالا این امکان ایجاد شده است که کارهای موجود در انواع گزارشها و فهرستهای موجود در سیستم مدیریت فرایندها را بطور مستقیم مدیریت کنیم.
مطالعه بیشتر ...

تعامل سیستم مدیریت فرایندها با RESTFul APIها: 2- وب سرویس REST

شرکت نوسا با هدف توسعه امکانات ارتباط و تعامل سیستم مدیریت فرایندها با یکدیگر و نیز با سیستم های نرم افزاری دیگر، وب سرویس بر اساس استاندارد REST را پیاده سازی کرده است. این وب سرویس علاوه بر سرویس دهی به کلاینت های REST سیستم های دیگر، می تواند با سرویس دهی به میزبانان سیستم مدیریت فرایندها به نوعی یک شبکه (Business to Business( B2B را برای مشتریان نوسا به وجود بیاورد.
مطالعه بیشتر ...

کلاینت SOAP برای ارسال پیام (message) به سیستم مدیریت فرایندهای نوسا

شرکت نوسا برای امکان تعامل سیستمهای نرم افزاری دیگر به سیستم مدیریت فرایندهای نوسا وب سرور SOAP را پیاده سازی کرده است. به این ترتیب نرم افزارهای دیگر می توانند درخواستهای خود را به شکل پیام (message) به گردش کارهای سیستم مدیریت فرایندها ارسال کنند و از این طریق با این سیستم به تعامل بپردازند.
مطالعه بیشتر ...

تعامل سیستم مدیریت فرایندها با RESTFul APIها: 1-کلاینت REST

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان نرم افزارها، برای ارتباط و تبادل اطلاعات با نرم افزارهای دیگر در محیط وب از APIهای مبتنی بر استاندارد REST استفاده می کنند. به همین منظور شرکت نوسا نیز برای امکان تعامل با سیستمهای دیگر نرم افزاری، این استاندارد را در سیستم مدیریت فرایندها پیاده سازی کرده است. هر REST API شامل دو جزء کلاینت و سرور می باشد که در این مطلب به کلاینت REST پرداخته شده است.
مطالعه بیشتر ...
صفحه 1 از 7 ابتداقبلی [1]

جستجو

طبقه بندی مطالب